Odaiba, czyli „u nas” w Tokio

Gdy Tokijczyk Cię pyta gdzie mieszkasz, nie wystarczy mu odpowiedzieć „w Tokio”. Tokio jest tak ogromne, że trzeba zawsze doprecyzować – w jakiej dzielnicy, przy której linii, która stacja jest najbliżej. My mieszkamy na Odaibie i nie zamienilibyśmy jej na żaden inny adres. Odaiba to dzielnica rozrywkowo-zakupowa, która słynie z futurystycznej architektury, parków rozrywki, centrów handlowych, rozświetlonych budynków, plaży, oraz romantycznych widoków. Sam dojazd na Odaibę automatyczną kolejką Yurikamome to frajda, zwłaszcza gdy ma się miejsce w pierwszym wagonie i z pierwszego rzędu można podziwiać architektoniczne widoki. Gdy mówimy Japończykom, że mieszkamy na Odaibie, przeważnie otrzymujemy w odpowiedzi mieszankę zdziwienia i zachwytu. Nie jest to typowa dzielnica mieszkalna, stąd też częste zdziwienie u naszych rozmówców. A skąd ich zachwyt? Sami zobaczcie jak tu fajnie :)


Maika

Maika

Głównodowodząca na tym blogu. Na emigracji od 16 lat, z czego 11 spędziła w Holandii. Uwielbia porządek, podróże, poznawanie nowych kultur i ludzi. Fanka wordpressa. Z wykształcenia specjalistka zarządzania innowacjami, ale nigdy nie pracowała w zawodzie. Zawodowo zajmowała się m.in. tworzeniem oraz pozycjonowaniem stron internetowych. Aktualnie pracuje w marketingu, a w wolnym czasie robi zdjęcia, pisze, oraz snuje ambitne plany zostania milionerką. :)

8 myśli na temat “Odaiba, czyli „u nas” w Tokio

 1. Moje pierwsze wrażenie to …Kosmos:), ale miejsce rzeczywiście fajne.
  Urzekające pokazane przez Ciebie zwierzaczki, zwłaszcza psiaczek( bo ja psiara straszna jestem).
  Na pewno dla nas Polaków, zresztą chyba w ogóle Europejczyków jest to jednak egzotyka. Fajnie, że mogę się od Ciebie tyle dowiedzieć:) Pozdrawiam:)

  1. Cieszę się, że film się podobał i bardzo dziękuję za miłe słowa. Ten szczeniak był faktycznie słodki. Ale te zwierzaczki to w Japonii towar luksusowy – ten piesek kosztuje 280 tys. jenów (około 9 tys. zł!)

 2. Jestem zachwycony. Właśnie takie rzeczy chcę oglądać, a takich w internecie znaleźć nie mogę. Dzięki za film, bardzo mi się podobał. Pozdrowienia z Polski.
  PS. Ciekawe czy Gdynia też tak kiedyś będzie wyglądała 😉 ?

  1. Cieszymy się, że film się podobał :) Będziemy na pewno pokazywać więcej. A Gdynia być może kiedyś będzie tak wyglądać, z tego co widziałam będąc tam niedawno, to miasto jest na dobrej drodze 😉

Napisz komentarz